if 4 towels cost rupee 576 how much must we pay for 12 towels​

if 4 towels cost rupee 576 how much must we pay for 12 towels​

2 thoughts on “if 4 towels cost rupee 576 how much must we pay for 12 towels​”

  1. Answer:

    1728 rupees

    Step-by-step explanation:

    4 towels cost 576 rupees

    then 1 towel costs=576/4

    =144 rupees

    now 12 towels will cost =12×144

    =1728 rupees

    hope it helps you

    thankyou

    be safe

Leave a Comment