Here we will use unitary method to find the cost of 1 litre of milk 4 1/2litre can be written as 4.5 litre so now Rs8912/4.5 litre=1980.4 Reply
Here we will use unitary method to find the cost of 1 litre of milk
4 1/2litre can be written as 4.5 litre so now Rs8912/4.5 litre=1980.4