The cost of 12 bags is 205.1/2 Find the cost of each bag. January 6, 2022 by Maya The cost of 12 bags is 205.1/2 Find the cost of each bag.
Answer: Cost of 12 bags = 205 1/2 = 205.5 cost of 1 bag = 205.5/12 = 17.125 please mark as brainliest Log in to Reply
Answer:
Cost of 12 bags = 205 1/2 = 205.5
cost of 1 bag = 205.5/12 = 17.125
please mark as brainliest