Hannaford sells a 4 pound bag of apples for $6.89 and a 7 pound bag of oranges for $13.00. Which is the better buy and by how much

Question

Hannaford sells a 4 pound bag of apples for $6.89 and a 7 pound bag of oranges for $13.00. Which is the better buy and by how much?

in progress 0
Emery 3 months 2021-07-21T02:25:18+00:00 1 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-21T02:26:36+00:00

    Answer:

    I don’t know Brooke sooedfjg

Leave an answer

Browse

9:3-3+1x3-4:2 = ? ( )